„Vanagupės pušynas“ – pirmasis A++ energinės klasės poilsio paskirties daugiabutis Palangoje

Palangoje baigiamas statyti pirmasis A++ energinės klasės poilsio paskirties ypatingas statinys, kuris čia įsikūrusius gyventojus džiugins itin mažomis sąskaitomis už šildymą. Akivaizdu, kad ir šiandien, kai energiniai ištekliai ypač brangūs, ir ateityje jų taupus naudojimas tampa prioritetu būstų savininkams. Atsižvelgdami į tai modernių būstų statytojai diegia ir energiją taupančias, ir leidžiančias ją naudoti racionaliai naujausias technologijas.

Nekilnojamo turto vystymo įmonės „Elpekas“ vadovas Tomas Pocevičius pripažįsta, kad įgyvendinti projektą buvo nemenkas iššūkis įmonės bei partnerių komandai. „Mes stengiamės atliepti laikmečio reikalavimus, reaguoti į globalias problemas ir rinktis tvarios šiuolaikinės statybos sprendimus. Pirmieji Palangoje A++ energinės klasės poilsio paskirties pastatui statyti pasitelkėme surenkamas gelžbetonio modulio konstrukcijas, – pasakoja jis. – Mūsų sprendimą supranta ir vertina ne tik būsimi gyventojai, bet ir Lietuvos kredito įstaigos, skatindamos tokių būstų statybą ir siūlydamos itin palankias finansavimo sąlygas jiems įsigyti.“

Nors A+ energinės klasės pastatų šiame Vakarų Lietuvos regione jau yra, tačiau toks išskirtinis, tenkinantis griežtus energinio tvarumo reikalavimus – pirmasis. Specialistai teigia, kad „Vanagupės pušyno“ būstai A++ name vien šildymui sunaudos du kartus mažiau energijos nei butas ganėtinai moderniame A+ daugiabutyje. Pavyzdžiui, skaičiuojama, kad 55 kv. m buto metinės šildymo sąnaudos bus iki 1,8 tūkst. kWh.

Energija bus racionaliai naudojama ne tik „Vanagupės pušyno“ būstuose, bet ir pastato cokoliniame aukšte įrengtose energetiškai nepriklausomos trijose individualiose SPA zonose. Jų įrenginių elektros poreikis bus patenkinamas ant stogo įrengtų saulės kolektorių. Beje, šios zonos valdomos autonomiškai išmaniųjų įrenginių: pavyzdžiui, norintys atsipalaiduoti sūkurinėje vonioje, pasišildyti saunoje mobiliuoju įrenginiu galės rezervuojate laiką ir įrenginys įsijungs automatiškai. Kai įrenginiu nesinaudojama – jis automatiškai išsijungs ir taip taupys energiją. 

 

„Šiuolaikiniame pasaulyje netrūksta iššūkių. Mes, kaip nekilnojamo turto vystytojai, energijos racionalų naudojimą ir tvarumą iškėlėme prioritetu. Atsakomybė prieš klientą, prieš visuomenę globaliame pasaulyje yra viena pagrindinių mūsų įmonės vertybių, – teigia nekilnojamo turto vystymo įmonės „Elpekas“ vadovas. – Norint išlikti progresyvia ir rinkoje pirmaujančia įmone neįmanoma koncentruotis tik į pelną. Mes matome tvarių energinių sprendimų poreikį visame pasaulyje. Tai tapo prioritetu ir Lietuvos gyventojams, į kurį suskubome atsiliepti rinkoje vieni pirmųjų pasiūlydami A++ energinės klasės būstus pajūryje.“ 

 

Plačiau:
1. Palangoje – pirmasis A++ energinės klasės daugiabutis – Atvira Klaipėda (atviraklaipeda.lt) 
2. Palangoje baigiamas išskirtinis daugiabutis poilsiui | Verslas | 15min.lt
3. „Vanagupės pušynas“ – pirmasis A++ energinės klasės poilsio paskirties daugiabutis Palangoje (ve.lt)
4. „Vanagupės pušynas“ – pirmasis A++ energinės klasės poilsio paskirties daugiabutis Palangoje – Statybunaujienos.lt 
5. „Vanagupės pušynas“ – pirmasis A++ energinės klasės poilsio paskirties daugiabutis Palangoje | Žemaitijos gidas (zemaitijosgidas.lt)

Laiškas išsiųstas sėkmingai!

Su Jumis susisieksime netrukus,
Elpekas komanda.